Ferarts Atölye

Ferarts atölyemiz İzmir/Urla merkezli bir seramik tasarım atölyesidir. Restoranlara ve şeflere özel, vizyonlarını yansıtabilicekleri el yapımı seramik eserler tasarlıyoruz. 

Dogal sırlama teknikleri

Tasarımlarımızda tamamen gıdaya uygun doğal sırlar ve sırlama teknikleri kullanıyoruz. Doğal sırlama tekniklerimiz sayesinde her tasarımımızda o esere ruhunu veren renkler ve desenler ortaya çıkıyor.


Artık günümüzde şefler sunumlarını bir sanat eseri meydana getirme yaratıcılığı ve özeni ile yapıyorlar. Bu duruma tüketici veya diğer taraflar da bu gözle bakıyor.

Tasarım Sürecimiz

Mekanın atmosferi, ambiyansı, dekoru, sunumun tüm içeriği, miktarı ve masa tasarımından tutun misafirlerin sosyal yönleri hatta çok farklı coğrafyalarda da ürünlerimiz kullanıldığı için bölgenin coğrafi yapısına kadar çok çeşitli bilgileri bu konuda değerlendiriliyoruz.

 

Biz topraktan çamur ile doğal bir üretim sürecinde her biri el yapımı olan seramik tabaklar yapıyoruz ve gelen misafirlerin de bunu farketmesini amaçlıyoruz.

Ege ve Doga

En büyük esinlenmelerimizi doğadan ve doğal şekillerden alıyoruz, bu sebepten doğanın sağlığı bizim için çok önemli kullandığımız bütün materyaller doğa dostu veya doğada çözünebilen türde ürünlerdir.